خدمت رسانی به بیماران در محیطی مناسب تر از درمانگاه های دولتی​

از جمله مهمترین اهداف این مجموعه حفظ و ارتقاء خدمات و به روز رسانی تجهیزات، همگام با علم روز دنیا است .
در کنار این مهم اقدامات زیر در برنامه میان مدت تیم درمانی قرار دارند:

بی شک تحقق این اهداف بدون راهنمایی و همراهی مراجعه کنندگان عزیز امکان پذیر نخواهد بود. لذا این مجموعه با اشتیاق آماده ی دریافت پیشنهاد های شما عزیزان در جهت ارتقای کیفیت خدمات در حال ارائه و فراهم نمودن شزایط جهت ارائه خدمات بیشتر می باشد .

دکتر شهریار مالی در سال 1350 در یزد به دنیا آمد. پدرش کارشناس تدریس مقطع ابتدایی و مادرش کارشناس علوم انسانی و هردو فرهنگی بودند. او پس از سپری کردن دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدارس خسروی، مارکار و کیخسروی با رتبه ی 383 کنکور در سال 1368 در رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شد.
او در این دانشگاه که کماکان به سبک آمریکایی ها اداره می‌شد و زیر نظر اساتید به نامی چون دکتر ملک حسینی ( پدر پیوند کبد ایران) دکتر صلاحی (جراح جنگ و استاد پیوند کلیه)، پروفسور اعرابی ( جراح به نام مغز و اعصاب در ایران و آمریکا)، دکتر ملک زاده ( فوق تخصص گوارش و وزیر اسبق)، دکتر لنکرانی( استاد داخلی و وزیر اسبق)، دکتر صادقی حسن آبادی( استاد پزشکی اجتماعی و مشاور وزیر) دکتر عاطفی( استاد جراح) و سایر اساتید به نام کشور، هفت سال تحصیل کرد. در سال 1375 و پس از فراغت از تحصیل به استان یزد بازگشت و قریب دو سال در منطقه ی پشتکوه یزد به روستاییان یزدی خدمت نمود.
او در سال 1378 در رشته ی جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران پذیرفته شد و چهار سال به عنوان رزیدنت تحت نظر اساتیدی چون دکتر راوری، دکتر مشک گو، دکتر ناظرانی، دکتر علیرضا کلانتر معتمد، دکتر مشتاقی و… جراحی را فرا گرفت.
او در سال 1382 در امتحانات بورد تخصصی، رتبه ی دوم کشوری را از آن خود کرد و از سوی دکتر پزشکیان، وزیر بهداشت و درمان وقت، لوح تقدیر گرفت.
وی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ( با تایید دکتر فاضل، استاد جراحی و وزیر سابق و پزشک جراح امام خمینی (ره) دعوت به کار شد. اما چون پایتخت نشینی را نمی‌پسندید، راهی خوزستان شد تا به مردم محروم آن دیار خدمت کند.
او پس از دو سال خدمت به عنوان جراح و استاد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در امتحانات فوق تخصصی جراحی قلب شرکت کرد و با کسب نمره ی اول، در بیمارستان شهید رجایی تهران تحصیل را از سر گرفت.
شوق خدمت به مردمان خونگرم خوزستان باعث شد که پس از دریافت مدرک بورد فوق تخصصی جراحی قلب و عروق مجددا راهی اهواز شود و تدریس و درمان بیماران را از سر بگیرد.
او راه اندازی اتاق عمل جراحی قلب در بیمارستان امام خمینی اهواز (بیمارستان دانشگاهی) و تجهیز و انجام اولین جراحی در بیمارستان آریا در شهر اهواز را در کارنامه ی خود دارد.

علیرغم شرایط اقلیمی نامناسب او به مدت پنج سال، فعال‌ترین جراح بیمارستان امام خمینی اهواز بود. او موفقیتش در کار و تحصیل را مرهون همراهی و همدلی همسرش می‌داند که با وجود ناملایمات، لحظه ای او را تنها نگذاشته و چه در دوران تحصیل و چه در دوره ی کار در بیمارستان‌های اهواز، همواره پشت و پناهش بوده است.

در اواخر سال 1392 و همزمان با مهاجرت دکتر فروزان نیا، جراح به نام یزدی به تهران، از وی دعوت شد تا به جای ایشان به یزد باز گردد و به همشهریان خود خدمت کند. او در ابتدا در این مورد تردید داشت اما تشویق افرادی چون دکتر فروزان نیا و بزرگانی چون استاد فقید، دکتر مجیبیان و دکتر افلاطونیان و دکتر بهناز و همچنین پیگیری های هیئت رئیسه ی دانشگاه علوم پزشکی یزد او را متقاعد به هجرت به یزد نمود.
او در یزد و در همان ابتدا اولین جراحی های موفق بر روی ریشه ی آئورت را در کارنامه ی خود ثبت کرد و از سال 1393 تا کنون مشغول خدمت به همشهریان و همچنین بیمارانی است که از استان‌های همجوار برای درمان به او مراجعه می‌کنند.
حیطه ی کسب علم همیشه برای او یک دنیای تمام نشدنی است، از این‌رو با شرکت در کنگره های داخلی و خارجی سعی در به روز نگاه داشتن اطلاعاتش دارد. شرکت در دوره ی آموزشی جراحی های کم تهاجمی قلب در کشور هلند نیز در همین راستا بوده است.
چاپ مقالات در مجلات معتبر خارجی و همچنین نگارش کتاب ” جراحی های مجدد قلب در بزرگسالان” از آثار او است.
دکتر شهریار مالی در یک سال گذشته با شرکت در دوره های آموزشی داخلی و خارجی و انجام کار عملی در محضر اساتید تهران، درمان نوین واریس را به صورت تخصصی آموخته و آنرا در کنار سایر فعالیت‌های خود قرار داده است

درباره دکتر شهریار مالی

معاونت آموزشی گروه جراحی قلب دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور
عضو کمیسیون بهینه سازی آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز
عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی یزد
رئیس دپارتمان جراحی قلب و عروق بیمارستان شهید صدوقی یزد
رئیس بخش جراحی قلب بیمارستان افشار یزد
عضو هیئت تحریریه مجله جراحان ایساتیس
داور طرح های پژوهشی مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی یزد
داور مقالات ماهنامه علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد
داور طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
عضو انجمن جراحان قلب ایران
عضو انجمن جراحان قلب اروپا

این مطب در سال ۱۳۹۸ و با این اهداف تاسیس شده است :

۱- خدمت رسانی به بیماران در محیطی مناسب تر از درمانگاه های دولتی

با توجه به اینکه بسیاری از افراد ترجیح می دهند خدمات بهداشتی و درمانی خود را از مراکز غیر دولتی و به صورت خاص تری دریافت نمایند. این تمایل نبایستی توسط درمانگران نادیده انگاشته شود .
بخش خصوصی همواره بخش قابل توجهی از بار درمانی کشور را به دوش کشیده و ارائه ی خدمات در این بخش می تواند بخش دولتی را در انجام رسالت خود در قبال بیماران طبقات ضعیف تر جامعه یاری رساند.

۲- مشاوره فوق تخصصی جراحی قلب

زمانی که بیماری توسط پزشک متخصص قلب مورد بررسی قرار گرفته و راه های درمانی از جمله جراحی قلب باز به ایشان پیشنهاد می شود؛ طبعا خود فرد و اطرافیان دچار اضطراب شده ؛ در بسیاری از مواقع نیازمند کمک و مشورت با افراد کار آزموده و مجرب می شوند. در این مرکز مشاوره های تشخیصی و درمانی برای آن دسته از بیماران که نیازمند این دست اقدامات هستند ؛ با در نظر گرفتن جوانب مختلف ارائه می شود

۳- تشخیص و درمان واریس به صوزت تخصصی

در سالهای اخیر علم جدیدی به نام ورید شناسی ( فلبولوژی) در جهت شناخت بیماری های سیاهرگی و بخصوص شایعترین آن یعنی واریس به وجود آمده است که این امر روشهای درمانی این بیماری را به کلی متحول کرده است . . لازم به ذکر است که درمانهایی مانند جراحی واریس یا سایر روشهایی که قبلا برای درمان آن بکار برده می شد عوارض زیاد و نتایج ضعیفی داشت. از سویی استان یزد که قطب درمانی مرکز و جنوب ایران است فاقد متخصص و مرکزی جهت درمانهای نوین واریس بود. لذا دکتر شهریار مالی پس از گذراندن دوره های تکمیلی در داخل و خارج از کشور سعی کرده تا این مرکز را به یک مرکز تخصصی در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر تبدیل نماید.

۴- توجه ویژه به طب پیشگیری

به زعم ما وظیفه ی یک پزشک پیش از اقدام به درمان بیماری ها ؛ پیشگیری از بیماری و شناسایی آن در مراحل اولیه و قبل از ایجاد ناراحتی برای افراد است. این مزکز با شعار تشخیص و درمان علل ایجاد بیماری های قلبی و عروقی به پیشرفته ترین تجهیزات به روز دنیا مجهز شده و شامل بخش هایی چون ریسک سنجی؛ تعیین سن عروق؛ رفع یا کنترل بیماری های زمینه ای مانند فشار خون و… میباشد .

۵- تشخیص و درمان بیماری پای بی قرار

سندرم پای بی قرار یکی از مشکلات شایع جامعه است که می تواند باعث عوارضی چون اختلال در خواب و در مواردی اختلال در عملکرد فرد در زندگی روزمره شود. این مرکز با توجه به وجود تجهیزات تشخیصی موجود در آن ؛ یکی از مراکز معدود کشور برای درمان این سندرم می باشد.

برخی از گواهیه ها و مدارک معتبر جهانی دکتر شهریار مالی

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 10 دقیقه است