نوار قلب

نموداری است که با استفاده از انرژی الکتریسیته ی قلب توسط دستگاه مربوطه رسم می شود و در تشخیص علت بیماری هایی مانند گرفتگی عروق؛ سکته قلبی ؛ اختلالات ریتم قلب و طپش قلب کمک کننده است. همچنین از این روش برای تنظیم دوز ( مقدار مصرفی ) دارو ها استفاده می شود.

دستگاه تست ریسک بیماری های قلبی عروقی ( ABI & CAVI)

این مرکز تنها مرکز مجهز به این تکنولوژی در مرکز ایران می باشد. با استفاده از داده های این دستگاه : سن عروق؛ تشخیص گرفتگی در درخت شریانی و تعیین احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در حال حاضر و آینده مشخص می شود و فرد مراجعه کننده تحت درمان پیشگیرانه سکته یا درمانهای پیشرفته رفع تنگی های عروقی قرار می گیرد. یکی از مزایای این دستگاه آن است که نیازی به تحرک بیمار نیست و از این جهت برای افرادی که در راه رفتن به هر دلیل مشکلی دارند بسیار مناسب است .

تست ورزش

یکی از روشهای تشخیص گرقتگی های عروق قلب است که در آن بیمار بر روی یک تردمیل برنامه ریزی شده راه میرود و تغییرات نوار قلب پایش می شود. از این روش هم در تشخیص اولیه گرفتگی عروق قلب و هم در بیمارانی که قبلا تحت جراحی یا بالون آنژیوپلاستی قرار گرفته اند استفاده می شود.

هولتر فشار خون

یک وسیله ی قابل حمل است که شامل یک کاف اندازه گیری فشار خون و یک دستگاه کوچک است. کاف فشار خون به بازوی بیمار وصل شده ؛ دستگاه مربوطه نیز با یک کمربند کوچک به بیمار داده می شود. پس از 24 ساعت یافته های دستگاه آنالیز می شود و تغییرات فشار خون در مدت 24 ساعت مشخص می شود. از این دستگاه بخصوص برای افرادی که مبتلا به سندروم روپوش سفید هستند استفاده می شود. ( سندروم روپوش سفید حالتی است که فشار خون فرد به محض قرار گرفتن در محیط درمانی بالا می رود اما در بقیه مواقع نرمال است.)

سونوگرافی داپلر وریدی

با توجه به اینکه این مرکز به عنوان یک مرکز تخصصی تشخیص و درمان واریس می باشد؛ از این وسیله ی غیر تهاجمی در جهت تشخیص انواع واریس ؛ بررسی عوارض واریس و برنامه ریزی برای انجام درمان مناسب استفاده می شود .

پلتیسموگرافی وریدی با اشعه مادون قرمز

این دستگاه بسیار پیشرفته که برای سهولت به آن دستگاه نوار پا میگوییم در تعیین دقیق مسیر های جریان خون در واریس های سطحی و عمقی به کار میرود . با استفاده از این دستگاه برنامه ریزی برای چگونگی انجام درمان واریس با دقت بیشتری انجام می شود تا احتمال عود واریس بعد از درمان به صفر نزدیک شود. گفتنی است این مرکز تنها مرکز تخصصی مجهز به این دستگاه در کشور است.

دستگاه لیزر داخل عروقی

از جمله مهمترین وسیله استاندارد برای درمان واریس های طنابی در جهان است که باعث انقلابی در درمان واریس شده است. این وسیله به ما این امکان را میدهد تا پیشرفته ترین انواع واریس ها را به صورت سرپایی و بدون نیاز به برش درمان کنیم.

دستگاه آر اف

جدید ترین نسل آر اف ( درمان عروق با اشعه رادیویی) در اختیار این مرکز است. از این وسیله ی ایمن و بدون عارضه برای درمان واریس های سطحی؛ واریس های عمقی کوتاه و واریس های عمقی بلند استفاده می شود.

ورید نمای پولاریزه

این وسیله ی منحصر به فرد با تاباندن نور بخصوص و استفاده از فیلتر های نوری در شناسایی واریس های بسیار سطحی با دقت بالا کمک میکند و موفقیت درمان اینگونه واریس ها را بالا می برد.

اکسیمتری نوری

این دستگاه با تاباندن نور مادون قرمز به بافتها میزان اکسیژن در گردش را مشخص کرده و در تشخیص بیماری های قلبی و ریوی کاربرد دارد.

009-blood

درمان انواع واریس

درمان انواع واریس شامل واریس مویرگی؛ خطی؛ عنکبوتی و واریس های عمقی یا طنابی توسط روش هایی شامل اسکلروتراپی؛ آر اف سطحی؛ لیزر واریس عمقی ؛ جراحی میکروسکوپی واریس های عمقی بدون برش؛ آر اف ورید های عمقی و و درمان نارسایی ورید های رابط. لازم به ذکر است که تمامی این خدمات به صورت سرپایی انجام شده و فرد درمان شده بلافاصله پس از درمان قادر به راه رفتن و بازگشت به کار می باشد.

008-blood-vessel-1

تشخیص انواع بیماری های واریسی

تشخیص انواع بیماری های واریسی و سیاهرگی توسط سونوگرافی داپلر ؛ نور مادون قرمز و پلتیسموگرافی و نور پولاریزه و تهیه ی نقشه ی ارتباطی واریس ها

016-cholesterol-1

درمان انواع بیماری های عروقی و فیزیولوژیک پا ها

درمان انواع بیماری های عروقی و فیزیولوژیک پا ها از جمله پای بی قرار؛ لنف ادم؛ سندرم بعد از لخته عمقی پا و درمان سردی پا و سندروم رینود

001-blood-pressure

انجام ویزیت های بعد از جراحی

انجام ویزیت های بعد از جراحی قلب و تنظیم دارو های بیماران بعد از جراحی قلب باز

004-heart-1

تجویز

تجویز و تفسیر انواع روش های تشخیصی برای بیماری های قلب و عروق

012-heart-attack-1

ریسک سنجی بیماری های قلبی و عروقی

ریسک سنجی بیماری های قلبی و عروقی و غربالگری در افراد بدون علامت به منظور تشخیص زود هنگام بیماری های عروقی توسط پیشرفته ترین تجهیزات و ارائه مشاوره درمانی

005-hypertension

تشخیص و درمان فشار خون

تشخیص و درمان فشار خون ؛ هولتر فشار خون و درمان فشار خون مقاوم به درمان

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 10 دقیقه است